معرفی کتاب

داستان کیمیاگر اثر پائولو کوئلیو

کیمیاگر اثر پائولو کوئلیو نویسنده مشهور برزیلی است. کیمیاگر داستانی  جذاب و فوق العاده دارد و سبک داستانی آن مشابه سبک داستان‌های شرقی است؛ روح کلی داستان دعوت به آزاد شدن از تعلقات و وابستگی‌ها و آغاز سفر است که در نهاد بشر وجود دارد. کیمیاگر کتابیست که هر شخص حداقل برای یک بار هم که شده باید آنرا در طول زندگی خود بخواند.

کیمیاگر اثر پائولو کوئلیو

کتاب کیمیاگر به گونه‌ای پیش می‌رود که خواننده را مجبور میکند تا تمام کتاب را پیش برود و ببیند در  مرحله بعدی داستان چه اتفاقی برای قهرمان می‌افتد. آیا به مقصد خود می‌رسد یا شکست می‌خورد و دست از پا درازتر به همان مکانی که در ابتدا بوده است برمی‌گردد؟

 

اصل داستان در مورد پسری جوانی به نام سانتیاگو است که در شهر آندلس واقع در کشور اسپانیا زندگی می‌کند. وی از طریق چوپانی روزگار می‌گذراند. البته این چوپانی به این معنا نیست که فردی بی‌سواد است؛ زیرا پیش از چوپانی مدتی در زمینه علوم دینی و الهی تحصیل کرده و به همین خاطر با کتاب‌های دینی و غیردینی آشنا است و علاقه زیادی به مطالعه دارد. وی چندین بار خواب می‌بیند که یک گنج در اهرام مصر وجود دارد.

دانلود کتاب صوتی کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو - فیدیبو

در ادامه این داستان او با یک پیرمرد شگفت‌انگیز آشنا می‌شود. گویی این پیرمرد از درون او آگاه است؛ زیرا از راز دل او پرده برمی‌دارد. سانتیاگو از این خواب و تعبیری که پیرمرد برای آن ارائه می‌‎دهد به عنوان افسانه شخصی یاد می‌کند. او به خاطر رسیدن به این افسانه تمام گوسفندان خودش را می‌فروشد تا بتواند با فراغ بال به سمت هدف خودش حرکت کند.

او برای تحقق بخشیدن به هدف و افسانه شخصی خود رنج‌ها و سختی‌های زیادی را به جان می‌خرد و سه سال از جوانی خود را صرف حرکند در صحراها و بیابان‌های شمال قاره آفریقا می‌کند تا بتواند به هدفی که در ذهن خود دارد برسد.

داستان نشان می‌دهد که این جوان در راه رسیدن به افسانه شخصی و هدفی که برای خودش معین کرده است دو بار تا لبه پرتگاه مرگ هم پیش می‌رود. او در این مسیر چندین بار مال و ثروتی بسیار زیادی برای خودش دست و پا می‌کند و دوباره همه را از دست می‌دهد ولی جالب است که هرگز حاضر نمی‌شود که کنار بکشد و افسانه شخصی خودش را فراموش کند. او در تمام طول داستان مطمئن است که گنجی وجود دارد و او باید به این گنج دست پیدا کند.

در یکی از بخش‌های داستان کتاب کیمیاگر سانتیاگو با دوشیزه‌ای جوان و زیبا آشنا و عاشق او می‌شود. وی به او قول می‌دهد که وقتی افسانه شخصی خودش را تحقق ببخشد و به هدف خودش دست پیدا کند، مجدداً نزد دختر جوان می‌آید و با او ازدواج می‌کند. پس از این اتفاق با یک کیمیاگر معروف آشنا می‌شود و آن کیمیاگر او را به سمت اهرام مصر هدایت می‌کند و در مسیر حرکت به سمت اهرام به او درس‌هایی از زندگی یاد می‌دهد.

در نهایت و در بخش‌های پایانی این داستان سانتیاگو به اهرام مصر می‌رسد و در همان مکانی که فکر می‌کند مکان مخصوص گنج است شروع به حفر چاله و گودال می‌کند. این بخش از داستان واقعاً هیجان‌انگیز است. در همان وقت چند راهزن به او حمله‌ور می‌شوند و او را به بدترین شکل زخمی می‌کنند. وقتی راهزن‌ها او را زخمی کردند او از یکی از  آن‌ها حرف عجیبی شنید. راهزن داشت برای دوستان خودش تعریف می‌کرد که در خواب خودش دیده است که گنجی در آندلس و دقیقاً در همان مکانی که سانتیاگو گوسفندان خودش را در آن نگهداری می‌کرد دفن شده است. راهزن گفت که او به این خواب‌ها هیچ علاقه و اعتقادی ندارد و آن‌ها را چرند و پرند می‌داند. از این رو زندگی خود را صرف رسیدن به چنین رویاهایی نمی‌کند.

سانتیاگو با شنیدن این سخن سراپا خوشحالی و شور و شوق می‌شود و به سمت آندلس روان می‌شود و موفق می‌شود که گنج یا همان افسانه شخصی خودش را محقق کند

کتاب کیمیاگر اثر پائولو کوئیلو با 28 درصد تخفیف | سایت دایاسنتر

بهترین ترجمه

ترجمه‌های مختلفی از کتاب کیمیاگر وجود دارد که از بهترین ترجمه‌های این کتاب به آقای آرش حجازی تعلق دارد. البته این ترجمه دیگر به در کشورمان چاپ نمی‌شود. یکی از ترجمه‌های خوب این کتاب متعلق به آقای حسین نعیمی است که توسط نشر ثالث چاپ شده است و می‌توانید از خواندن آن لذت ببرید و درس‌های این کتاب را در زندگی و کسب و کار خود به کار ببندید.

و در پایان..

کتاب کیمیاگر یکی از بهترین کتاب‌هایی است که می‌توان مطالعه کرد و از درس‌های آن بهترین بهره‌های ممکن را برد. مطالعه کتاب می‌تواند به ما کمک زیادی بکند و زندگی ما را به کلی تغییر دهد. با تغییر نگرش می‌توانیم مشکلات را کنار بزنیم و به راحتی به موفقیت برسیم. خواندن این کتاب را به همه پیشنهاد می کنم.

کیمیاگر»، رمانی با بیش از 100 بار تجدید چاپ

مطالب مربوط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *