دکوراسیون

اجرای آینه برای دکوراسیون منزل

طراحی دکوراسیون در هر دوره ای از تاریخ، سبک‌ها و روش‌های مختص به خود را داشته است. در هر سبک از وسایل و المان‌های ویژه‌ای استفاده می‌شود اما استفاده از برخی عناصر در دوره‌های مختلف جریان داشته است.آینه کاری در دکوراسیون خانه تاثیر بسزایی روی فضای شما دارد.

چیدمان صحیح آینه

در این مقاله در مورد استفاده صحیح از آینه و کارهایی که می‌توان با کمک آینه دیواری کرد توضیح داده‌ایم:

استفاده از آینه در دکوراسیون، یکی از مواردی است که در سبک‌های مختلف و با اهداف مختلف مرسوم بوده است؛ از تالارهای آینه کاری کاخ‌های قدیمی تا طراحی‌های مدرن با آینه دکوراتیو.متخصصین طراحی دکوراسیون، کاربردهای جالب آینه را پیدا کرده‌اند که به زیباسازی محیط منتهی نمی‌شود.

مزایای اجرای آینه کاری در دکوراسیون داخلی | پویانو | معماری | دکوراسیون  داخلی

استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی و چیدمان ایرانی از گذشته تا کنون

آینه کاری یکی از نماد های دکوراسیون داخلی به سبک ایرانی است که استفاده از آینه باعث در دکوراسیون منازل فضای آن ها را دلباز تر و مجلل تر نشان می دهد.

در عمارت ها و ساختمان های قدیمی که یادگار معماری آن دوره است، آینه کاری یکی از المان های اصلی و اعیانی به حساب می آمده است. طوری که اگر سری به خانه باغ ها و موزه های به جای مانده از روزگاران قدیم بزنید، خواهید دید که بخش اعظمی از دکوراسیون داخلی این خانه ها به آینه مزین شده است. امروزه اما آینه کاری به سبک و سیاق گذشته و با آن همه ظرافت کاربرد چندانی ندارد. یعنی وقتی می خواهیم از آینه برای دکوراسیون منزل استفاده کنیم منظورمان آینه کاری های قدیمی نیست. ولی پر واضح است آینه هنوز هم یکی از اشیایی است که می تواند در تغییر رنگ و لعاب خانه تاثیر چشم گیری داشته باشد. البته به شرطی که استفاده از آن طبق قاعده و اصول باشد. این که از چه تعداد آینه در دکوراسیون داخلی استفاده کنیم، آینه ها در چه طرح و شکل هندسی باشند و کوچکی و بزرگی آن ها همه از مواردی است که باید هنگام طراحی منزل با آینه در نظر بگیریم. قرار دادن یک یا دو آینه در منزل برای همه ما امری طبیعی است. تقریبا در همه خانه ها این وسیله برای تماشا کردن خودمان وجود دارد. اما زمانی که می خواهیم از آن به عنوان یک عنصر دکوراتیو استفاده کنیم دیگر منظورمان قرار دادن یک آینه قدی جلوی درب ورودی خانه یا آینه میز توالت اتاق خواب نیست.

آینه دکوراتیو | آینه دکوراتیو لوزی | خرید آینه دکوراتیو تهران

 

مزایای استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی

آینه ها با انعکاس نور، باعث دلباز تر شدن محیط می شوند. علاوه بر آن قرار دادن آینه در اتاق های کوچک باعث بزرگ تر نشان داد آن ها می شود. هنگام نصب آن ها مراقب باشید آینه ها را رو به روی شیشه و پنجره ها قرار ندهید. اگر در منزل شما هم راهرو های تنگ و تاریک وجود دارد می توانید با قرار دادن آینه های جذاب و زیبایی بخش در دیوار ها به راهرو ها جلوه ای دیدنی ببخشید.

4567

از چه آینه هایی در دکوراسیون داخلی استفاده کنیم

اگر پیش از به اتمام رساندن ساخت خانه به فکر استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی و دیوار های آینه ای هستید، می توانید به راحتی با استفاده از طرح های جدید این کار را انجام دهید و آینه ها را در دیوار کار بگذارید ولی اگر پس از گذشت چند سال به فکر تغییر دکوراسیون منزل تان افتاده اید، اصلا نگران نباشید. با وجود آینه های قاب دار متنوع و زیادی که در بازار وجود دارد می توانید مناسب ترین طرح را پیاده کنید. اما هنگام خرید آینه های قاب دار به این نکته توجه کنید که رنگ این قاب ها را بایستی متناسب با رنگ وسایل اتاق یا سالنی که می خواهید آینه را آن جا قرار دهید انتخاب کنید. اگر آینه هایی که در بازار موجود است با دکوراسیون داخلی شما هم خوانی ندارد و شما به دنبال اشکال دیگری از آن هستید می توانید به راحتی آن را سفارش بدهید تا برای تان بسازند. هرگز تنها استفاده از این المان طراحی به هر شکل و اندازه ای را قبول نکنید. مزیت استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی این است که زیبایی و جلوه ای که به فضای داخلی خانه می بخشد به مراتب از هزینه ای که برای خریدنش صرف می شود بیشتر است و مطمئن باشید اگر هزینه ای برای ساخت آینه دلخواه تان می پردازید به نتیجه اش می ارزد و پشیمان نخواهید شد. فراموش نکنید برای استفاده از آینه در طراحی منزل، مثل هر موضوع دیگری رعایت اعتدال ضروری است. اگر تعداد آینه های خانه بیشتر از حد معمول شود جلوه خوشی نخواهد داشت.

آینه 8 تیکه دکوراتیو - لندوکس بزرگترین فروشگاه اینترنتی استان زنجان

آینه در دکوراسیون داخلی اتاق خواب

اگر می خواهید از آینه در دکوراسیون داخلی اتاق خواب تان استفاده کنید مراقب باشید به هیچ عنوان آن را مقابل تخت خواب نصب نکنید. فضای پشت تخت خواب گزینه خوبی برای قرار دادن آینه است به شرطی که با در نظر گرفتن نکات امنیتی این کار صورت بگیرد. علاوه بر آن درب کمد های لباس که در دیوار های برخی اتاق خواب ها تعبیه شده اند یک جای مناسب برای نصب آینه های قدی است. می توانید با مزین کردن درب این کمد ها به آینه های بلند هم به هدف قرار دادن آینه در اتاق خواب برسید و هم این که از فضای کوچک اتاق بهترین استفاده را بکنید.

کاربردهای خلاقانه آینه کاری در دکوراسیون داخلی - عکسنگ کاربرد آینه کاری  مدرن در منزل

آینه در دکوراسیون داخلی سرویس بهداشتی و حمام

با کوچک شدن خانه های امروزی معمولا متراژی که برای سرویس بهداشتی و حمام در نظر گرفته می شود بسیار کم است. بسیاری از خانه ها سرویس های بهداشتی کوچک و تنگ و تاریک دارند. استفاده از آینه های کوچک اما در طراحی های متنوع هم به پرنور شدن و جلوه بیشتر آن جا کمک می کند و هم باعث می شود بزرگ تر به چشم بیاید. اگر از آینه برای زیبا تر کردن سرویس بهداشتی استفاده می کنید مراقب پاکیزگی آن هم باشید. چرا که یک آینه با لکه های فراوان نه تنها فضا را زیبا نمی کند بلکه تاثیر منفی هم خواهد داشت.

آینه گرد ساده 2021 | انواع مختلف آینه های گرد | 02188068352شماره تلفن |  کارایی آینه گرد |

استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی اتاق کودکان

اگر انرژی آینه ها و ساطع کردن نور و دلباز کردن محیط را مزایای استفاده از آینه در نظر بگیریم پس منصفانه نیست که اتاق کودکان و نوجوانان را از این مزیت محروم نگه داریم. اما برای استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی اتاق کودکان بایستی بیش‌تر از هر مکان دیگری دقت به خرج بدهیم. اول این که آینه ها را کوچک انتخاب کنیم و آن ها را جایی قرار دهیم که امکان شکسته شدن و ایجاد خطر به حداقل ممکن برسد. پشت تخت خواب کودک هم، جایی که دسترسی به آن راحت نباشد محل خوبی برای قرار دادن آینه های کوچک است.

خرید و قیمت اینه اتاق کودک | ترب

10 کاربرد شگفت انگیز در خانه!

  • پنهان کردن و پوشش دهی سطوح
  • بلند تر نشان دادن ارتفاع سقف
  • بزرگ تر نشان دادن فضاهای مختلف
  • ایجاد حس تعلیق برای وسایل
  • کمک به ایجاد سبک در دکوراسیون

آینه کاری

توانایی آینه در پنهان کردن و پوشش دهی

در دکوراسیون فضاهای مختلف،می توان با کمک آینه هایی با سایز بزرگ در کناره درها منظره ای بسیار هیجان انگیز از فضای موجود ساخت. این کار برای پنهان کردن فضاهایی مانند انباری، آبدارخانه و هرجایی که دوست ندارید دیده شوند بسیار موثر خواهد بود زیرا وقتی در را می بندید فضای مورد نظر ناپدید می شود و فقط شاهد یک آینه جادویی خواهد بود.

آینه کاری مدرن - شیشه ایمنی دماوند|شیشه ضد گلوله-شیشه سکوریت-شیشه  لمینیت-شیشه دوجداره

آینه می تواند برایتان سقف و ارتفاع بی پایانی بسازد

تبدیل کردن یک کلیسای قدیمی به یک خانه مجلل نوعی چالش به حساب می آید مخصوصا در این دو راهی که چگونه وسعت آن سقف چوبی را حفظ کرده و با این وجود اتاق هایی مجزا نیز ساخت. ما نمی خواهیم سقف سرتا سر چوبی آن را به قسمت هایی مجزا تقسیم کنیم؛ بنابراین راه حل استفاده از آینه است چرا که بر روی ارتفاع دیوار تاثیر گذاشته و فضای اتاق را بزرگ تر جلوه می دهد؛ بنابراین این موضوع باعث جلب توجه بسیاری از افراد می شد و برایشان جالب بود که با این کار چگونه چنین امنیتی به اتاق ها بخشیده شده است چرا که به نظر می رسد حرکتی فریبنده و زیرکانه باشد.

آینه کاری مدرن انتخاب خوش‌سلیقه‌ها برای دکوراسیون داخلی

آینه فضا را بزرگ تر جلوه می دهد

آینه ها بهترین راه برای بزرگ تر نشان دادن فضاهای کوچک به حساب می آیند.شیشه و آیینه گاهی از تکنیک های بسیاری برای گسترده تر کردن فضای اتاق استفاده کرده است. اول اینکه اتاق را از شلوغی و در هم برهم بودن رها کنیم. در این هنگام معمولا وسایل را پشت درهای آینه شده پنهان می کنند. در این حالت آینه ها از زمین تا سقف به شکل تابلویی ظریف نصب می شوند. با استفاده از این تکنیک مهم چنین تصوری در ذهن افراد ایجاد می شود که فضا از آنچه که واقعا هست بزرگ تر به نظر آید.

آینه کاری سالن پذیرایی - گلس مدا 09123577053

آینه می تواند وسایل را شناور کند

چگونه است که دستشویی سفید سرامیکی در سرویس بهداشتی به نظر شناور می آید؟ پاسخ ما همین آینه است. برخی طراحان از این تکنیک برای ساختن فضایی مینیمالیست استفاده کرده اند که توسط آن لوازم غیر ضروری و ناخواسته به نوعی از زاویه مستقیم دید افراد خارج شده و به نوعی شناور به نظر برسند. قطعا این موضوع را هم باید در نظر داشت که این نکته درباره لوازم مهم و ثابت صدق نخواهد کرد. قطعا آنها در جایی قرار می گیرند که در مقابلشان آینه ای از دیوار آویزان باشد؛ بنابراین آینه می تواند به خوبی محتوایی که در محیط وجود دارد را انعکاس دهد.

استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی بر اساس فلسفه فنگ شویی | پویانو

آینه احساس خوبی به فضا می بخشد

شاید کمی عجیب به نظر برسد که حتی قرار دادن دو آینه در رو به روی یکدیگر هم از نظر معماری بسیار زیبا و هیجان انگیز به نظر آید. بعضی از مشتریان به دنبال فضایی هستند که دور تا دور آن را آینه نصب کنند تا برای زمانی که مهمانی وارد خانه شود حس خوبی به او منتقل کند. این را هم توجه داشته باشید که معمولا پشت و زمینه هر آینه ای از رنگ های تیره استفاده می شود که با رنگ های خنثی هماهنگ گردد.

 

آینه کاری: دکوراتیو و مدرن (+نمونه‌کار و قیمت) - تتراگلس

آینه توانایی ایجاد یک زمینه و نقشی زیبا را دارد

زمانی که تصمیم ما بر مدرن کردن خانه با حفظ بعضی ویژگی های قدیمی باشد، معمولا مشتریان کمی نگران و آشفته می شوند. باید به این نکته توجه داشته باشید که لزوما جدا کردن دیوارها برای بیشتر کردن فضا صحیح نخواهد بود. روشی که می توان برای این هدف به کار برد استفاده از آینه های بزرگ در کنار و پشت شومینه است که چنین تصوری را ایجاد کند که شومینه شما به شکل مستقل و ایستاده و بین دو اتاق قرار گرفته است. همچنین به فضای اتاق جدید شما نور بخشیده و آن را شفاف تر و روشن تر خواهد کرد.

آینه کاری در دکوراسیون | کاربرد آینه در دکوراسیون داخلی خانه | مجله دلتا

به دکوراسیون منزل شما وقار می بخشد

معمولا از آینه ها با ویژگی بازتاب شان یاد می شود ولی با این حال فقط به رنگ نقره ای محدود نمی شوند بلکه با تنوع رنگ هایی اعم از خاکستری، برنز، مشکی و رنگ های آنتیک تولید می شوند.

نشیمن های سابق معمولا دکوراسیون شما را تبدیل به یک سالن بسیار رسمی می کردند؛ اما چیزی که مشتریان می خواهند این است که حفظ ویژگی های قدیمی فقط به این مقدار محدود نشود بلکه ویژگی ها و اصول معماری نیز در آنها دخیل گردد.

Living room mirror work (7)|, دکوراسیون داخلی | زیبایی خانه, دکوراسیون  منزل, طراحی داخلی

آینه بسیار مهیج و انگیزه بر انگیز است

معمولا آینه ها برای پوشش دادن به دیوارهایی که در درجه اول به چشم می آیند و معرض دید و تاثیرگذار هستند بسیار مناسب است. برای مثال در ورزشگاه ها استفاده از آینه به علت بزرگ تر کردن فضا نیست بلکه برای ایجاد انگیزه برای افراد مورد استفاده قرار می گیرد.

آینه دکوراتیو | چچیلاس

 برای شما نوعی پیش زمینه ذهنی ایجاد می کنند

برای یک آینه هیچ وظیفه ای مهم تر از این نیست که زمانی که مقابل آن قرار می گیرید به شما کمک کند که تامل کرده و خودتان را تحسین کنید پس این را هم بدانید که این مهم است که هر آینه ای شما را دقیقا همانگونه که هستید نمایان سازد.

مشخصات، قیمت و خرید آینه آتریکس مدل MD01 | دیجی‌کالا

استفاده از آینه در باغچه شما بسیار شگفت انگیز خواهد بود

زمانی که در باغ و باغچه خود از آینه استفاده کنید شبیه به این است که دریچه ای به یک دنیای جدید ایجاد کرده اید. این کار با وجود اینکه تاثیر فوق العاده ای در زیبایی باغچه شما دارد اما معمولا به ندرت انجام می شود. این کار به شما کمک می کند تا مرزهای باغ تان گسترش پیدا کرده و زیباتر به نظر برسد.

Anderledes hegnløsninger | Haveselskabet

 

کاربرد آینه در دکوراسیون فضاهای مینیمالیستی

در طراحی دکوراسیون مینیمال، تمامی عناصر غیر ضروری از نگاه بیننده حذف می‌شوند.

از کاربرد های  آینه در این سبک طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی با آینه است. در این روش کابینت‌ها و قسمت‌های زیرین روشویی با آینه پوشانده می‌شود و در بیننده تصور شناور بودن اجسامی مانند روشویی را ایجاد می‌کند.

آینه در فضای مینیمال

کاربرد آینه در دکوراسیون کلاسیک

از دیگر مزایای جالب آینه ایجاد حس و حالی کلاسیک و باوقار در طراحی دکوراسیون است. به خصوص در اتاق پذیرایی با استفاده درست از آینه می‌توان سبک محیط را به آسانی تغییر داد.

یک مدل طرح دار از آینه دیواری که دیوار کنار میز غذاخوری را پوشانده باشد، حالتی بسیار شیک و کلاسیک به اتاق می‌دهد.

کاربرد آینه در دکوراسیون داخلی خانه | کیلیدمگ

بازتاب نور شمع‌های روی میز و چراغ‌های سالن در آینه، به زیبایی محیط خواهد افزود. *توجه* داشته باشید که دست شما برای انتخاب باز است و رنگ‌های آینه تنها به نقره‌ای محدود نمی‌شوند.می‌توانید با توجه به تم رنگ اتاق پذیرایی خود از آینه‌هایی با رنگ برنزی، خاکستری یا سیاه نیز استفاده کنید.همچنین می‌توانید به جای انتخاب یک آینه صاف و یک‌دست از یک مدل طرح‌ دار استفاده کنید.استفاده از آینه دکوراتیو نیز یکی دیگر از ویژگی های جالب آینه و راه‌های تغییر سبک دکوراسیون است.برای مثال تنها با نصب یک آینه خورشیدی در بالای میز کنسول، حال و هوای اتاق شما تا حد زیادی تغییر خواهد کرد.مدل طرح‌دار خورشیدی را می‌توان در اتاق خواب و بالای تخت نیز نصب کرد.می‌توانید برای یک دیوار تاقچه‌ای بسازید و سه آینه کوچک با سایزهای مختلف، همراه با وسایل تزئینی دیگر روی آن قرار دهید.آینه روی تاقچه حالتی کلاسیک دارد و به محیط جلوه زیبایی می‌بخشد.

کاربرد آینه در فنگ شویی

فنگ شویی یک دانش باستانی است که به ما کمک می‌کند بهترین چیدمان را برای محیط زندگی خود انتخاب کنیم.این دانش قواعدی درباره استفاده از وسایل خانه و نحوه قرار دادن آن‌ها، انتخاب رنگ‌های مناسب برای هر محیط و همچنین استفاده از وسایل تزئینی گوناگون دارد.هدف این است که انرژی مثبت آزادانه در محیط حرکت کند که این امر موجب سلامتی، شادمانی و آرامش ساکنان خواهد شد.

یکی از عناصر مهم در فنگ شویی، آینه و آینه کاری است. استفاده صحیح از آینه می‌تواند به جریان بهتر انرژی در خانه کمک کند.

برای به کار بردن آینه بر اساس اصول فنگ شویی، به نکات زیر توجه کنید:

آینه می‌تواند زیبایی‌ها را بازتاب دهد و تاثیر آن ها را دو برابر کند. بنابراین آن را در مقابل قسمت‌های زیبای خانه خود نصب کنید.یک آینه دیواری مدرن روی دیوار خانه نصب کنید. آینه‌های قاب‌دار عمق بیشتری به فضا می‌دهند و می‌توانید از آن‌ها به عنوان تابلو استفاده کنید.هرگز آینه را مقابل تخت خواب نصب نکنید. دیوارهای کنار تخت محل بهتری برای نصب آینه هستند.یکی از کاربردهای جالب آینه، استفاده از آن در فضاهایی است که نور کمی به آن‌ها می‌رسد و حالت راکد و تیره‌ای دارند. با آینه کاری این فضاها نور می‌گیرند و روشن می‌شوند.در راهروهای بلند و باریک، آینه دیواری نصب کنید تا ضمن روشن شدن فضا، انرژی مثبت مدت بیشتری در آن‌ها باقی بماند.در سرویس بهداشتی، می‌توانید از یک آینه دیواری مدرن با شکل گرد استفاده کنید. انحنای آینه، تیزی خطوط و زوایای کابینت‌ها را کاهش می‌دهد و متعادل می‌کند. نصب آینه با هدف دو چندان کردن نور و زیبایی صورت می‌گیرد اما در صورتی که محیط خانه شما به هم ریخته و نامنظم باشد، آینه این بی‌نظمی را نیز دو برابر خواهد کرد بنابراین باید خانه را همیشه مرتب نگه دارید.سطوح آینه‌ها باید همیشه پاکیزه و بدون لک باشند.طبق اصول فنگ شویی آینه‌های شکسته به انرژی محیط آسیب می‌زنند و لازم است به سرعت تعویض شوند.در نصب آینه افراط نکنید. تکثیر بیش از حد تصاویر ممکن است در شما ایجاد استرس یا سرگیجه کند.

آینه 1671 | آینه تزیینی دیواری | مطلب خوب

نکته هایی مهم برای استفاده از آینه

همواره سعی کنید آینه های خود را تمیز نگه دارید زیرا این تمیزی آینه ها است که باعث زیبایی و انعکاس نور در فضا می شود.در صورت شکستن و یا ترک خوردن آینه ها آن ها رو سریع تعویض کنید، زیرا از نظر روانشناسی این آینه ها تاثیر خوبی برای شما ندارند.هنگام انتخاب آینه برای خانه خود هدف اصلی تان را در نظر بگیرید، اگر کارایی آینه مد نظر شماست، مطمئن شوید که دو جنبه ی تزیینی و کارایی را به طور هم زمان داشته باشد و اگر تنها جنبه ی تزیینی آن مد نظر است یک آینه با قابی زیبا و تزئینات  و گاهی کاملا ساده اما شیک چیزی است که باید به دنبال آن باشید.

حرف آخر

آینه کاربرد مختلفی در طراحی دکوراسیون دارد. کاربرد درست آینه باعث بزرگ تر دیده شدن فضای خانه می‌شود.

با آینه کاری در نقاط مناسب خانه، می‌توان فضای خانه را بزرگ تر نشان داد.

آینه نور را بازتاب می‌دهد باعث می‌شود فضای خانه روشن تر به نظر می‌رسد.

با نصب آینه روی سقف، می‌توان ارتفاع آن را بلند تر نشان داد.

نصب آینه روی درهای کمدها و انباری ها، آن‌ها را از دید مخفی می‌کند و باعث می‌شود فضا منظم و بزرگ به نظر برسد.

یا استفاده از مدل‌های مختلف آینه، می‌توان دکوراسیونی کلاسیک، مدرن یا مینیمال ایجاد کرد.

استفاده و کاربرد از آینه با رعایت اصول فنگ شویی، باعث جریان آزاد انرژی در خانه و در نتیجه سلامتی، شادابی و آرامش ساکنین می‌شود.

مطالب مربوط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *